Domácí klobásy mají vlastní festival

Název obce Sládkovičovo mi do nedávna vůbec nic neříkal.  Znělo mi to slovensky, a to bylo tak všechno. Situace se ale zásadně změnila, když jsme od Denisy dostali mailem zprávu o tom, že pořádají klobásový festival. A to rovnou už desátý ročník. Přiložené fotografie vypadaly úžasně, a tak jsme pochopili že tohle je událost.

Festival domácích klobás

Sládkovičovo je kus za Bratislavou, směrem na Nitru. Nevím, jestli je tohle místo něčím dalším slavné, ale klobásami to musí být určitě.  Nevím proč jsem si myslel, že domácí klobásy – recepty  a jejich výroba – mohou být tak populární jen v Čechách a na Moravě. To byl ale veliký omyl, tady klobásami přímo žijí a děkujeme za fotky, které Zabijačkám.cz Denisa poslala.
Letošní ročník je už desátý , a začíná 24.února a pokračuje v sobotu 25.února hlavním programem.  Že se ve výrobě klobás soutěží se právě tady přesvědčíte –  soutěže se účastní velké množství družstev – největší číslo které jsme na jejich webu www.klobaskovyklub.sk našel bylo 26 – takže klobás k ochutnání bylo opravdu dost.
Součástí programu je i domácí zabijačka , farmářský trh a hudební akce – ale klobásy a maso jsou tady to hlavní zcela bez pochyby. Takže pokud to do Sládkovičova máte blízko, je to tip na prima mastný výlet J Výlet za domácími klobásami

Napsat komentář