Grilování pro lenochy - gril na pelety

03.01.2020 17:00

Grilování na dřevě nebo dřevěném uhlí sebou nese vždycky nějakou práci kolem. Buď musíte někde najít pytel s dřevěným uhlím, nebo musíte roztopit gril pomocí kusů dřeva – a to vždycky chvilku trvá. Reálně – když potřebujete grilovat na dřevě nebo na dřevěném uhlí, je potřeba začít tak dvacet minut předem nejméně, abyste měli připravený gril na akci. Takže jestli víte, že návštěva přijde ve tři odpoledne, tak kolem půl třetí už je čas začít s grilem něco dělat.

Peletový gril Pit Boss celkový pohled

Dobrou alternativou pro lenochy je samozřejmě gril na plyn – ale tady mi nikdo nevysvětlí že maso grilované na plynu chutná stejně jako to na uhlí nebo přímo dřevě. Ta vůně a barva tam prostě chybí, ať si výrobci plynových grilů ve svých prospektech píšou co chtějí. A takové ty krabičky na štěpku kterou dáte kouřit do plynového grilu – no to mi přijde jako úplně šílenost .
Gril na elektriku – možná věc dobrá na balkon na pár plochých kousků kotlety nebo kuřecího, ale nevěřím že věc která má výkon kolem 2kW dokáže udělat něco většího – třeba 5-6ti kilovou vepřovou kýtu. A navíc zas tady chybí ta chuť dřeva.

—————

Zpět


 

Podobně jsem teda mluvil o elektrice v uzení – dokud jsem teda nevyzkoušel digitální elektrickou udírnu ( viz. Článek Uzení domácího špeku ) . Do té doby jsem taky tvrdil že vepřové se dá pořádně udit jen v klasické dřevěné udírně a na těch nových digitálních hračkách ani náhodou. No, a zpětně konstatuju že udit v těchhle nových udírnách je taková pohoda, kterou jsem nikdy před tím ve dřevěné ani zděné udírně nezažil. A chuť je skvělá a člověk u udírny nemusí trávit mládí. Takže třeba se pletu a na plynovém grilu je to k nepoznání – ale nevěřím tomu  :)

Nebylo mi jasné proč výrobci grilů tohle nějak neřeší, když zvládnou udělat udírnu která si sama řídí teplotu a dovede si i přiložit, proč by to nešlo sakra u grilu. Jenomže to byla jenom moje neznalost, gril na dřevo který si tohle všechno sám dokáže už dávno existuje, jenom jsem o něm neměl ani tuchy. Ono totiž tohle řešení není primárně evropské, ale pochází z Ameriky. No a když jsem ho viděl tak to nešlo nevyzkoušet ( za půjčení a vyzkoušení téhle nové potvory ještě jednou děkuju do Weber Worldu do Tachlovic) . Takže ve zkratce – grilovat s pohodlím plynového grilu už fakt jde bez ztráty kytičky i na grilu na dřevo. Teda na dřevo, na dřevěné pelety …
Přikládání dřevěných pelet do grilu

Je to kus grilu

První dojmy jsou teda trochu rozporuplné – ten gril docela dost připomíná těžkou mašinku ve které běžně udíme maso na kusovém dřevě. Je trochu menší, má menší kolečka, ale ten tvar docela sedí – dlouhý válec jako grilovací plocha a na konci komínek na kouř. A ještě jedna podobnost tady je  - tenhle gril je taky těžký jako prase – tady Američani fakt hmotnost neřešili a naložit ten gril do auta v jednom člověku je prakticky nemožná mise. Fakt je to váha …

Super je odkládací plocha z boku grilu – je prakticky napravo, takže pro praváky je to hned po ruce, žádné přenášení nebo přehmatávání. Co oceňuju velmi je to jak je ten boční stolek velký a hlavně jak drží . Zapomeňte na nějaký ohýbání pod váhou masa, tahle police by unesla i basu piva. Ten tác z ní jde sundat, a to se myslím docela šikne při údržbě grilu.

Odkládací stolek grilu Pitboss

Z levé strany je naopak to co tenhle peletový gril dělá grilem – jednotka která si sama přikládá a řídí gril. Zapomeňte na nějaké ovládání grilu přes chytrý telefon, v poslední době čím dál modernější řešení . Tady je ovládání tak jednoduché že ho fakt pochopíte i když nemáte otevřený manuál. Jedním čudlíkem zapnete, nastavíte si teplotu – a tím to končí. Ta věc se sama zapálí a topí a topí dokud nedosáhne na teplotu kterou jste si nastavili. Když teplota spadne, zase si to samo zatopí a jede to dál.

Peletový gril Pit Boss - řídící jednotka


Oceňuju že součástí jsou i dvě vpichovací sondy do větších kusů masa. Na grilování větších kusů – u nás to byl velký kus krkovice a vepřové kýty – oba kusy masa měly něco kolem 5ti kilo – je to super a nemusíte tak často lézt do grilu, abyste se koukli jak je maso na tom. Prostě na displeji vidíte kolik je ve kterém kusu masa zrovna teplota.

Nastav, přilož, zapomeň

Ten gril funguje jako trouba, a zároveň na dřevo. ( Budu teda věřit že ty dřevěné pelety které do toho sypu jsou opravdu z tvrdého dřeva, a ne z nějakého slisovaného odpadu z truhlárny vyrábějící nábytek :) )
Dřevěné pelety do grilu
Prostě nastavíte na displeji pomocí knoflíku teplotu a to je celý. Gril byl zapnutá když byla teplota lehce pod nulou, a dotopit se na 200 stupňů není pro tu mašinku vůbec žádný problém. Chybí jakékoli časové ovládání, ten regulátor řeší opravdu jen tu teplotu, nic jiného. 

Peletový gril Pit Boss - digitální ovládání
Nevím přesně kde si ta řídící jednotka tu teplotu měří – na mechanickém bimetalovém budíku teploměru který je na grilovací komoře zvenku nepřehlédnutelně připevněn byly čísla jiné. Ale změny – pokles nebo nárůst teploty měří stejně oba dva. Asi je tam to číslo umístěno někde blíž roštu, než to z toho mechanického teploměru ve víku. Je to o zvyk, já se víc spoléhal na ten digitál co mi ukazoval teplotu přímo v mase.
Pomalé grilování vepřové krkovice a kýty

 

Velikost grilovací plochy je úplně na pohodu – vešly se na ní oba kusy masa v docela velkých hliníkových miskách ( kvůli bordelu). Rošty jdou krásně vyndat, a jsou z docela bytelné litiny. Do myčky myslím dát půjdou, stejně tak i spodní regulační nerezový plech kterým řídíte tah plamene v komoře grilu. Celé je to takové humpolácky roztomilé, a řek bych že nerozbitné

Super na pomalé grilování velkých kusů masa

Nemusím úplně cizí výrazy, a tak to hrozně moderní grilování low and slow nahrazuju českým výrazem pomalý grilování. Nemyslím ostatně že by se jednalo o nějaký americký kuchyňský superpostup – pomalu pečený bůček dělala i moje babička a ta tehdy o nějakém grilování neměla ani páru … :)

Vepřová kýta na grilu


 

My jsme zkoušeli dva větší kusy masa – oba bez kosti a oba vepřové. Tím prvním byla klasická šunka bez kosti z vepřové kýty, a ten druhý kus byla docela pěkná, málo prorostlá vepřová krkovice. Každý kousek odhadem tak 4-5 kilo.  Plán byl jednoduchý – moc nezašpinit půjčený gril a zároveň to nechat péct napomalo co možná nejdéle. A šlo to úplně krásně – viz fotky

Zapichovací sonda na měření teploty v maseKrásně šťavnatá krkovička